Lista aktualności Lista aktualności

#sprzątaMY lasy Nadleśnictwa Chmielnik

Nadleśnictwo Chmielnik składa niniejszym podziękowania placówkom oświatowym, których uczniowie wzięli aktywny udział w promocyjnej akcji społecznej pn ” #sprzątaMy” .

 

Na terenie Nadleśnictwa Chmielnik, akcja #sprzątaMy została przeprowadzona z udziałem uczniów trzech placówek oświatowych :

  1. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku

2.Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni

  1. Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach

 

Nadleśnictwo Chmielnik zapewniło worki na śmieci i rękawice BHP. Ponadto uczniowie i nauczyciele zbierający śmieci otrzymali odblaski celem zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. W akcji wzięło udział 160 uczniów pod opieką nauczycieli ww szkół oraz pracowników Nadleśnictwa.

Zbierano śmieci w sąsiedztwie dróg publicznych oraz pobliskich kompleksów leśnych. Po raz kolejny akcja społeczna pokazała smutną polską rzeczywistość – jak nasze społeczeństwo nie dba o środowisko naturalne  (wyrzucając śmieci do rowów, wyworząc do lasu, rozrzucając wokół dróg). Zebrane śmieci zostały zagospodarowane przez Zakład Usług Komunalnych w Chmielniku.

Akcja #sprzątaMy przebiegała w wesołej atmosferze, do czego przyczyniły się również promienie słoneczne ostatniego dnia lata. Mamy nadzieje, ze takie akcje pozwolą osiągnąć cel zaangażowania społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

 

* Mapki sprzatanych terenów w załącznikach